Cílem projektu bylo robotizované pracoviště se zařízením FANUC, jako samostatná svařovací buňka
Implementace moderních průmyslových robotů do svařovacích aplikací přináší zautomatizování výrobního procesu a snížení výrobních nákladů.
- kompaktní robotické řešení
- variabilita otočného stolu - zákaznická volba počtu pozic
- jednoduché ovládání
- rychlá přestavba nebo přesun po hale
- usnadnění lidské práce
- maximální výrobní efektivita
V podestě jsou umístěny kanály pro rozvody vzduchu a elektrické energie a otvory pro převoz a manipulaci vysokozdvižným vozíkem. Po instalaci se provede pouze připojení na elektrickou energii, vzduch a ochranný plyn.
V robotické svařovací buňce je umístěn manuálně otočný stůl o průměru 2 000 mm s pneumatickou aretací svařovací polohy, pro 2 samostatná pracoviště (pro připevnění svařovacích přípravků). Tato pracoviště jsou předělena plentou a jsou opatřena přívody vzduchu a elektrické energie pro polohovadlo. Vnitřní prostor buňky je osvětlen. Otočný stůl je spojen s rámem a podstavcem, na kterém je umístěn svařovací robot.
Uvnitř svařovací buňky robotizovaného systému je umístěna čistící a frézovací stanice pro svařovací hořák. Pracovní prostor je vybaven trychtýřem s ventilátorem pro odtah zplodin. Ty jsou vedeny potrubím do filtrační jednotky, zavěšené na zadní stěně opláštění. V zadní části buňky, za opláštěním na podestě, je umístěno řízení svařovacího robota, svařovací zdroj, elektrická rozvodná skříň, sud s drátem a případně nádoba s ochranným plynem.
Celá automatizovaná svařovací buňka se dá při změně projektu pracoviště jednoduše přemístit vysokozdvižným vozíkem. Řízení svařovacího robota je propojeno kabelem s ručním ovládáním, tzv. „teach pendantem“, pomocí kterého obsluha řídí, ovládá, programuje a nastavuje celý technologický výrobní proces.